1983-ban Philip Swift és Derek Scotland - az audio szerelmesei - elindították az Audiolab-ot, melynek első terméke a legendás 8000A Integrált erősítő volt. Ez a modell az elégedetlenségükből született, hiszen az akkor forgalmazott tisztességes hi-fi eszközök vagy túl drágák, vagy nagyon érzékenyek voltak a rendszer elemeinek az összeválogatására. A 8000A integrált erősítő végül nagy siker lett, mellyel megalapozták az Audiolab márkára jellemző nagyon tiszta, mégis izgalmas hangzást, illetve a modern formai megjelenést, amely átöröklődött a későbbi termékekre is.
A fenti értékek megalapozták a márka hírnevét a hifi szaksajtóban is. A 8200CD egyedül 14 db 5 csillagos értékelést gyűjtött be a különböző tesztek és csoporttesztek során, ezzel jelentősen maga mögé utasítva versenytársait.
“Az eredmény az volt, hogy meg lehetett hallani minden apró részletet, ugyanakkor az összhatás nagyon természetes maradt.” Erről is tanuskodik a - Hi-Fi Choice-ban megjelent Audiolab 8200CD Review, ahol Csoportteszt győztes lett a - £ 460- £ 850 közötti CD lejátszók kategóriában. Mind ez persze már a múlt, mert időközben véget ért a fejlesztés, és bemutatásra került az új 8300 sorozat.
Megszületett az Audiolab 8300 sorozat
A teljesen új 8300-as sorozat tervezésekor azokra az alapvető kérdésekre kerestük a választ, hogy az emberek hogyan szeretik a kedvenc zenéiket hallgatni, és hogyan tudnánk számukra egyszerűvé tenni a hi-fi készülékeik kezelését, hogy csak a zenei élmény élvezetére koncentrálhassanak.
Mérnökeink a 8200 sorozat tervrajzait használták kiindulási pontként, de minden alkatrészt és annak funkcióját tüzetes vizsgálat alá vettek, hogy olyan új készülékeket alkossanak, melyek jelentős előrelépést mutatnak, és újra átvehetik a vezető szerepet a kategóriájukban. A még jobb alkatrészekkel, a nagyfelbontású zenei formátumok még szélesebb támogatásával, az új kifinomult külső megjelenéssel a 8300-as széria újra magasra tette a lécet a versenytársak előtt.
Még nagyobb rugalmaság - Audiolab 8300CD
Az Audiolab 8300CD még nagyobb rugalmassággal büszkélkedhet, mint elődje. A készülék már támogatja az SACD felbontású DSD fájlok USB bemeneten történő fogadását és hibátlan lejátszását is.
Az előző sorozat örökségére építve a lejátszóban használt D/A konverter nem is lehet más, mint az ESS Sabre 9018 8 csatornás referencia chipje. Ez az alkatrész az alapja a többszörös díjnyertes M-DAC konverterünknek is, és most a 8300CD-ben teszi lehetővé, hogy akár 384kHz/32 bit-es fájlokat, vagy akár DSD256 anyagokat hallgassunk meg.
Alapos kutatás-fejlesztés, valamint tesztelés eredményeként egy új tálca nélküli CD mechanikát alkottunk meg,amely megbízhatóbb, jobb teljesítményre képes, mint a hagyományos megoldások, ugyanakkor egyszerű és elegáns megjelenést kölcsönöz a készüléknek.
Egy hatékony új végerősítő - 8300A
Az új 8300A erősítő tervezését Jan Ertner vezette, akinek a célja az volt, hogy finomítsa az A/B osztályú kimeneti rész működését, hogy teljesen stabil legyen a teljesítménye különböző terhelések és üzemi hőfok körülmények esetén is. A fejlesztések közben célunk volt a könnyen kezelhető kialakítás is. Azonban a 8300A ennél sokkal többet kínál, hiszen az erősítő hatékonysága javult, a teljesítmény csatornánként 80 W RMS-re emelkedett, és phono fokozat is került bele a vinyl lemezek szerelmesei számára.
Egy vadonat új mono végfok - 8300MB
A 8300MB mono végfokot úgy fejlesztettük, hogy a legmagasabb kívánalmakat támasztó hangsugárzókat is könnyedén meghajtsa, melyet a 250 W RMS teljesítmény tesz lehetővé, bármilyen terhelésre. A monoblokkok az XLR bemeneten keresztül teljesen szimmetrikus módban üzemelnek, lehetővé téve ezzel, hogy páratlan tisztasággal és hallható torzítás nélkül hallgassa meg zenei gyűjteményét, akár nagyobb hangerőszinteken is. Az 1 W-os készenléti fogyasztás, és a 12V-os trigger a készülékek könnyű rendszerintegrációját teszik lehetővé. A 8300MB tökéletes példája az Audiolab azon céljának, hogy könnyedén reprodukálja zene minden részletét.
forrás: sztereomagazin.hu